Aktualitet

Video/3 të rinj të armatosur djegin flamurin grek në Ksamil

Shkruar nga Liberale
Video/3 të rinj të armatosur djegin flamurin grek në Ksamil

Tre persona të armatosur, të maskuar dhe me veshje ushtarake kanë djegur mbrëmjen një flamur grek në zonën e Ksamilit.

Videoja është shpërndarë nga mediat lokale në Sarandë dhe pretendohet se është realizuar mbrëmjen e sotme.

Teksa dy prej tyre mbajnë flamurin kombëtar shqiptar, një i tretë i hedh benzinë flamurit grek dhe më pas i vë flakën.

“Mesazh për grekët nga Jugu i Shqipërisë, deti është i joni”, shkruhet në mesazh mbi video.

Ngjarja vjen teksa ditët e fundit kanë shpërthyer debatet për çështjen e zgjerimit të hapësirë detaje nga Greqia me 12 milje.

https://www.facebook.com/SarandaWeb.net/videos/229038275195454/

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH