Globi

Vetëm 15 të infektuar nga koronavirusi në Kosovë

Shkruar nga Liberale
Vetëm 15 të infektuar nga koronavirusi në Kosovë

Kosova regjistroi një tjetër ditë të stabilizuar për sa i përket pandemisë së koronavirusit që ka shkaktuar miliona viktima në të gjithë botën.

Vendi fqinj shënoi një tjetër ditë pa asnjë viktimë nga Covid-19 ndërsa të infektuarit e rinj ishin vetëm 15.

Kosovë po ecën mjaft mirë dhe me procesin e vaksinimit, ku vetëm në 24 orë u vaksinuan 7726 persona.

Aktualisht në vend janë 745 raste aktive me koronavirus.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH