Aktualitet

Tufa dha dorëheqjen pas kërcënimeve, zgjidhet drejtuesi i ri i ISKK

               Publikuar në : 15:11 - 23/12/19 liberale

Është zgjedhur ditën e sotme kreu i ri i Institutit për Studimin e Krimeve të Komunizmit, Çelo Hoxha.

Ai është zgjedhur me 5 vota nga bordi i ISKK.

Hoxha do të zëvendësojë Agron Tufën, i cili dha dorëheqjen dhe më pas u largua me azil drejt Zvicrës për shkak të kërcënimeve të marra./Gazeta Liberale

Tags: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back