Globi

Thaçi kërkon zëvendësimin e avokatit, ja kë propozon

Shkruar nga Liberale
Thaçi kërkon zëvendësimin e avokatit, ja kë propozon

Ish-Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar zëvendësimin e avokatit të tij për gjyqin në Gjykatën Speciale të Hagës.

Mediat e Kosovës bëjnë me dije se avokati David Hooper është tërhequr, dhe Thaçi ka bërë kërkesë që avokati i tij në vijim të jetë Gregory Ë. Kehoe.

Kehoe nuk është një emër i panjohur pasi më parë ka mbrojtur ish-gjeneralin kroat Ante Gotovina.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH