Aktualitet

Tërmeti i fortë shkund sërish Korçën

Shkruar nga Liberale

Qyteti juglindor i Shqipërisë është shkundur sërish nga tërmeti.

Lëkundjet kanë qenë të forta me magnitutë 5.2.

Lëkundjet u dëgjuan edhe në disa qytete të tjera si Tiranë, Elbasan, Gjirokastër.

Gjithashtu lëkundjet u dëgjuan dhe në Greqi dhe Maqedoninë e Veriut./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH