Aktualitet

Tërmet gjatë mesnatës, tronditet Rodosi dhe bregdeti turk

Shkruar nga Liberale

Një tërmet me magnitudë 4.4 Rihter tronditi Rodos dhe bregdetin turk në orën 12:06 pas mesnatës në zonën detare midis Rodosit dhe bregdetit turk.

Epiqendra e tërmetit ishte vendosur 50 kilometra në lindje të Rodos, me një thellësi prej 4.5 kilometrash.

Tërmeti u ndje edhe në Rodos dhe në qytetet dhe fshatrat e Turqisë./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH