Aktualitet

Tentoi të vidhte “Benzin” në Elbasan, e pëson keq 62 vjeçari

Shkruar nga Liberale
Tentoi të vidhte “Benzin” në Elbasan, e pëson keq 62

Një 62 vjeçar është arrestuar nga Policia e Elbasanit, pasi tentoi të vidhte një makinë. Sipas policisë mësohet se i arrestuari është shtetasi K.B., 62 vjeç, banues në Elbasan.

“Arrestimi i tij u bë pasi në lagjen, "Qemal Stafa", Elbasan,  ēshte konstatuar nga shërbimet e rendit në tentativë për të vjedhur mjetin tip, " Benz", në pronësi të shtetasit M.B. Nga veprimet e kryera dyshohet se shtetasi i lartëpërmendur, është  dhe autor  i vjedhjes  së njē aparati celular, në pronësi të shtetasit N.M., i cili u sekuestrua në cilësinë e provës materiale", njofton policia.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan,  për veprime të mëtejshme. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH