Aktualitet

"Tentativë për vrasje", regjisori Budina thirrje SPAK-ut: Hetoni!

Shkruar nga Liberale
"Tentativë për vrasje", regjisori Budina thirrje SPAK-ut:

Regjisori Edmond Budina ishte ai që hapi zyrtarisht protestën para Teatrit Kombëtar i cili tashmë është shembur.

Ai tha se dhuna e djeshme e ushtruar nga artistëve, dhe shembja e godinës gjatë kohës kur brenda ishin edhe aktorë, ishte një tentativë për vrasje.

Budina i bëri thirrje SPAK që të hetojë këtë tentativë vrasje. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH