Globi

Taylor Swift shpallet "njeriu i vitit" nga revista Time

Shkruar nga Liberale
Taylor Swift shpallet "njeriu i vitit" nga revista Time

Taylor Swift e ka mbyllur më së miri vitin 2023, duke u shpallur personi i vitit nga "Time Magazine".

Ylli, turneu "Eras"i së cilës theu rekorde dhe provokoi një hetim mbi praktikat e shitjeve të Ticketmaster, ndjek personazhe si Barack Obama, Greta Thunberg dhe Volodymyr Zelensky.

Ajo tha për revistën se është “ndnjeja më krenare dhe më e lumtur që kam ndjerë ndonjëherë”.

Çmimi shkon për një ngjarje ose person që mendohet se ka pasur ndikimin më të madh në ngjarjet globale gjatë vitit të kaluar.

Këngëtarja gjithashtu pranoi për revistën se numri i koncerteve të saj 180-minutëshe të Eras shpesh e bënte atë të ndihej e rraskapitur fizikisht.

Pas një serie shfaqjesh, "Unë nuk e lë shtratin tim vetëm për të marrë ushqim dhe për ta marrë përsëri në shtratin tim dhe për ta ngrënë atje," tha ajo.

"Mezi mund të flas sepse kam kënduar për tre shfaqje rresht. Sa herë që bëj një hap, këmbët e mia kërcejnë, kërcejnë, lodhen nga kërcimi me taka."

Këngëtarja gjithashtu foli për romancën e saj të bukur me yllin e futbollit amerikan, Travis Kelce.

Poll
SHQIPENGLISH