Sociale

"SURPRIZA” ju presin për fundjavën! Ja sa do të arrijnë temperaturat në vendin tonë

Shkruar nga Liberale

"SURPRIZA” ju presin për fundjavën! Ja sa do të

Për ditën e nesërme pritet që temperaturat e larta pritet të "pushtojnë" të gjithë territoret e vendit tonë.

Në Tiranë pritet që temperaturat të arrijnë deri në 38 gradë.

Sa i përket vendeve fqinjë, të premten në ,mbrema priten stuhi  të fuqishme në veri të Italisë dhe mund të ndodhë edhe në disa pjesë të Sllovenisë.

Përderisa këto stuhi mjaft të fuqishme sidomos ditën e premte do të vazhdojnë të shkaktojnë probleme mjaft të mëdha në Evropë, në viset tona do të vazhdojë stabiliteti i plotë anticiklonik dhe ajri shumë i nxehtë veror me origjinë nga Afrika veriore.

Gjatë fundjavës vazhdon vapa e madhe verore, por lajmi i mirë është se (të dielën) do të ketë gjasa për destabilizim dhe freskim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH