Sociale

Merr fund rezistenca e banorëve për projektin Thumanë-Kashar, IKMT prish 3 shtëpi në Bërxullë

Shkruar nga Liberale

Merr fund rezistenca e banorëve për projektin Thumanë-Kashar,

Duket se nuk ka mjaftuar rezistenca dhe protesta e banorëve për të mbrojtur pronën e tyre.

Kjo, pasi IKMT ka ndërhyrë dhe ka prishur tre shtëpi në Urën e Limuthit në Bërxullë.

Qeveria Rama thotë se do të prishë banesat, për shkak të ndërtimit të autostradës Thumanë-Kashar, ndërsa banorët kërkojnë dëmshpërblime.

Poll
SHQIPENGLISH