Sociale

Këto janë 3 shenja jeta romantike e të cilave do të ketë lajme pozitive këtë javë

Shkruar nga Liberale

Këto janë 3 shenja jeta romantike e të cilave do të

Është stina e Binjakëve , që do të thotë se shumë njerëz do të kërkojnë më shumë argëtim dhe kënaqësi në jetën e tyre romantike, por për të tjerët, kjo periudhë e vitit krijon një dëshirë për më shumë.

Nëse jeni duke kërkuar për një angazhim më të thellë, kjo javë ju lejon të kuptoni se si ajo që është menduar për ju nuk mund të shkatërrohet kurrë. Edhe pse Binjakët kanë një reputacion për kërkimin e kënaqësisë së menjëhershme në vend të përmbushjes së qëndrueshme, është gjithashtu një shenjë që përfaqëson dualitetin që posedon të gjithë: një ekuilibër midis asaj që ndiejmë në këtë moment dhe asaj që është e drejtë të bëjmë në planin afatgjatë.

Kur e kuptoni se arritja e qëllimeve tuaja afatgjata, veçanërisht në fushën e dashurisë, mund t’ju kërkojë të jeni më të kujdesshëm për atë që zgjidhni në jetën tuaj të përditshme, mund të ndiheni të sigurt se jeni në përputhje me zgjedhjet dhe fatin tuaj.

Energjia e Binjakëve mund t’ju ndihmojë të kuptoni se çfarë dëshironi me të vërtetë, e cila do të intensifikohet ndërsa Jupiteri në Binjakët përafrohet me Neptunin tek Peshqit. Pavarësisht nga e kaluara juaj romantike ose nëse jeni aktualisht në marrëdhënien tuaj ideale, përpiquni të përshtateni me atë që keni ëndërruar gjithmonë kur bëhet fjalë për dashurinë.

Shenjat e zodiakut që do ta shohin jetën e tyre të dashurisë të lulëzojë këtë javë, nga 27 maji deri më 2 qershor:

Akrepi
Ju duhet të jeni aq të përkushtuar ndaj lumturisë suaj, saqë asgjë nuk mund të pengojë krijimin e asaj që keni dashur gjithmonë. Ndërsa shkëndijat e kimisë mund të sjellin eksitim, dashuria e vërtetë duhet t’ju sjellë gjithashtu gëzim, paqe dhe përmbushje.

Kohët e fundit ka pasur një ndryshim tek ju dhe tani po i jepni përparësi lumturisë suaj me një përkushtim më të madh, dhe ndërkohë që dëshironi të vazhdoni të përparoni ose të tërheqni një partner të ri, nuk jeni më të gatshëm të kënaqeni me më pak se ajo që keni dashur dhe ndjerë gjithmonë. e meritonit.

Duke refuzuar kompromisin, ju lejoni universin t’ju sjellë mundësitë që nderojnë vërtet perspektivën tuaj të re për jetën dhe atë që meritoni.

Mërkuri në Demi do të jetë në një linjë me Saturnin në Peshqit të hënën, më 27 maj, duke sjellë një ofertë apo komunikim romantik që do të lejojë gëzim dhe angazhim më të madh. Mërkuri në Demi rregullon sektorin tuaj të dashurisë, ndërsa Saturni tek Peshqit rregullon martesën, lumturinë dhe çështjet familjare. Është e rëndësishme të qëndroni të hapur në bisedat tuaja me partnerin tuaj këtë javë ose në lidhjen tuaj të papritur me një interes të ri të mundshëm dashurie.
Për sa kohë që qëndroni të vendosur në kufijtë tuaj dhe vazhdoni të nderoni atë që dëshironi të krijoni në jetën tuaj, duhet të ndiheni të sigurt dhe të gatshëm për të hedhur këtë hap tjetër në jetën tuaj romantike. Duke kuptuar se dashuria duhet të jetë më shumë se shkëndijat apo fluturat, ju keni hedhur themelet për një lidhje të qëndrueshme që shërben për të bërë gjithçka më mirë, gjë që është pikërisht ajo që meritoni.

Shigjetari
Afirmimi që kërkoni në marrëdhënien tuaj nuk do të gjendet tek partneri juaj, por tek ju. Kjo ide për të parë brenda dhe për t’u besuar më shumë vendimeve tuaja është ajo që do t’ju lejojë të përfitoni nga mundësitë e jashtëzakonshme për të thelluar marrëdhënien tuaj. Mund të jeni gati për të hedhur hapin tjetër drejt martesës.

Sado endacakë që jeni nga natyra, gjithmonë në kërkim të një kuptimi më të thellë, ju duhet të investoni në veten tuaj në mënyrë që të ndiheni më të sigurt për t’u përkushtuar ndaj partnerit tuaj – ose për të tërhequr dikë që e dini se mundeni.

Të hënën, më 27 maj, Jupiteri te Binjakët do të rreshtohet me Neptunin tek Peshqit për të krijuar një mundësi për zgjerim dhe bollëk në marrëdhënien tuaj romantike. Jupiteri te Binjakët do të lëvizë nëpër shtëpinë tuaj të marrëdhënieve për vitin e ardhshëm. Përqendrimi në qëllimet tuaja afatgjata është jashtëzakonisht i rëndësishëm, veçanërisht kur bëhet fjalë për llojin e shtëpisë, marrëdhënies ose familjes që keni dashur gjithmonë dhe kjo është pikërisht ajo që Neptuni tek Peshqit do të nxjerrë në pah.

Përdorni Jupiterin në dualitetin e Binjakëve për të vënë re se mund t’ju duhet të luani afatgjatë në jetën tuaj të dashurisë, gjë që do të thotë gjithashtu të mos lejoni që padurimi ose ndonjë zhgënjim i çastit t’ju rrëzojë.

Ka potencial të madh për të investuar në dashurinë dhe jetën që keni dashur gjithmonë, por sigurohuni që të jeni të fokusuar në ëndrrat tuaja, në mënyrë që të mos ketë vend për shpërqendrime nga jashtë.

Bricjapi
E papritura nuk është gjithmonë diçka për t’u frikësuar, por përkundrazi mund të jetë lajmi që prisnit të vinte, në mënyrë që të filloni një fazë të re në marrëdhënien dhe jetën tuaj.

Kohët e fundit jeni fokusuar më shumë në jetën tuaj personale. Ndërsa kjo nuk ka ndikuar në suksesin profesional që ju ëndërroni, ju ka lejuar të krijoni një ndjenjë të shëndetshme ekuilibri në jetën tuaj duke nderuar marrëdhënien tuaj romantike, familjen ose ato marrëdhënie të ngushta personale që kanë gjithçka për ju. Të marrësh kohë për veten tënde nuk është humbje, dhe lejimi i vetes për t’u fokusuar në atë që është më e rëndësishme për ju, do t’ju ndihmojë të tërheqni mundësi të reja në jetën tuaj.

Të premten, më 31 maj, Mërkuri dhe Urani do të bashkohen me Demin, duke sjellë një ofertë ose lajme të papritura për marrëdhënien ose jetën tuaj familjare – por nuk ka nevojë të frikësoheni, pasi kjo ka të bëjë me një angazhim dhe gëzim më të madh.

Mërkuri, planeti i komunikimit, do të kombinojë energjinë e tij me Uranin për t’ju ndihmuar të merrni një kthesë të papritur në romancën tuaj. Ndërsa kjo mund të përfshijë një propozim martese, një largim ose një shtatzëni, mund t’ju ndihmojë gjithashtu të përjetoni dashuri dhe gëzim më të madh në marrëdhënien tuaj romantike.

Nëse jeni beqar, kushtojini vëmendje çdo mesazhi apo takimi të papritur, pasi mund të sjellë edhe një lidhje të re të rëndësishme në jetën tuaj.

Energjia e Mërkurit dhe Uranit është mënyra e universit për t’ju ndihmuar t’i besoni më shumë procesit dhe të besoni në rezultatin më të mirë të mundshëm në çdo situatë, sepse ju meritoni të jeni të rrethuar nga dashuria.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH