Kronikë

E rëndë/ Gjendet i vdekur një person në Pogradec, dyshimet e para

Shkruar nga Liberale

E rëndë/ Gjendet i vdekur një person në Pogradec, dyshimet e

Një person është gjetur pa shenja këtë të mërkurë në lagjen 1 të qytetit të Pogradecit. Mësdohet se viktima është shtetasi me inicialet E.P, rreth 60-vjeç dhe jetonte në banesë i vetëm pranë Unazës së qytetit.

Dyshohet se ai ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale pasi vuante nga zemra. Gjithashtu, 60-vjeçari njihej në qytet edhe si konsumues i rregullt i alkoolit.

Policia po punon për rrethanat e ngjarjes ndërsa trupi ndodhet në morg për ekspertizën mjeko-ligjore që do të përcaktojë edhe shkakun e vdekjes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH