Ekonomi

KURSI I KËMBIMIT/ Të dhënat e fundit në tregun valutor, çfarë po ndodh me monedhat e huaja

Shkruar nga Liberale

KURSI I KËMBIMIT/ Të dhënat e fundit në tregun valutor,


Sot, më 24 janar 2024, në tregun valutor euro nuk ka pësuar ndryshim krahasuar me një ditë më parë. Rritje e lehtë për dollarin. 

Dollari amerikan blihet me 95.1 lekë dhe shitet me 96.1 lekë.

Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 109 lekë, ndërsa në shitje me 110 lekë.

Paundi britanik blihet me 120.4 lekë dhe shitet me 121.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.3 lekë, ndërsa në shitje me 71.5 lekë.

Të dhënat e këmbimin valutor, për disa nga monedhat e huaja:

KURSI I KËMBIMIT/ Të dhënat e fundit në tregun valutor,

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH