Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT / Sa shkon EURO dhe DOLLARI, çfarë ndodh me monedhat e tjera? 

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT / Sa shkon EURO dhe DOLLARI, çfarë ndodh me

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 93.3 lekë dhe do shitet me 94.3 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 100.3 lekë dhe do shitet me 101.3 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 102.3 lekë dhe do shitet me 103.3 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 116.2 lekë dhe do shitet me 117.2 lek.

KËMBIMI VALUTOR SOT / Sa shkon EURO dhe DOLLARI, çfarë ndodh me

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH