Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Mësoni me sa blihen e shiten euro, dollari dhe monedhat e tjera

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Mësoni me sa blihen e shiten euro, dollari dhe

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 95.4 lekë dhe do shitet me 96.3 lekë.

Monedha evropiane do blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë, ndërsa franga zvicerane sot do blihet me 108 lekë dhe do shitet me 109 lekë.

Paundi britanik në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 120.6 lekë dhe do shitet 121.6 lekë.

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Mësoni me sa blihen e shiten euro, dollari dhe

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH