Aktualitet

Amnistia shtyhet, seanca mbyllet pas rreth 8 minutash, Nikolla-Bardhit: Ju dhe shokët tuaj, në respekt të zonjave…  

Shkruar nga Liberale
Amnistia shtyhet, seanca mbyllet pas rreth 8 minutash, Nikolla-Bardhit: Ju dhe

Mes zhurmës së babilave dhe përplasjeve verbale ka nisur seanca e sotme plenare. U hoq nga rendi i ditës miratimi i Amnistisë Penale. 

Ndërsa Nikolla ka njoftuar se PS është tërhequr nga miratimi i amnistisë penale dhe ka vijuar me rendin e ditës, kreu i grupit parlamentar i PD, Gazment Bardhi ka bllokuar foltoren, ndërsa ka replikuar në distancë më kryetaren e Kuvendit.

“Ju dhe shokët tuaj erdhët dhe zaptuat Byronë e Kuvendit. Në respekt të zonjave ne lamë mbledhjen e Byrosë, por ishit ju që e refuzuat”, ka deklaruar Nikolla duke iu drejtuar Gazment Bardhit.

Ndërkohë pasi u miratua marrëveshja mes Italisë dhe Shqipërisë për emigrantët dhe ligji për ndryshimet në zonat e mbriotjura, Nikolla ka mbyllur seancë, e cila zgjati rreth 8 minuta.

Në seancën e sotme, kryeministri Edi Rama nuk ishte prezent.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH