Sociale

Rikthehen reshjet e shiut? Ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Shkruar nga Liberale
Rikthehen reshjet e shiut? Ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti do të jetë me vranësira, reshje shiu dhe stuhi me aktivitet kryesor në veriperëndim, në mbrëmje vonë reshjet do të zhvendosen drejt jugut.

Era do të jetë e vrullshme me drejtim me shpejtësi 18-25 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 6-7  me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes, rënie në veri.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore       4/13°

Zona e ulët         8/19°C

Zona bregdetare 12/18°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH