Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Reprezalja e Hagës

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Reprezalja e Hagës

Dorëheqja e Presidentit të Kosovës pas konfirmimit të akuzave nga Gjykata Speciale me seli në Hagë e ka çuar në pesë numrin e ish drejtuesve të UÇK që janë marrë të pandehur për krime kundër njerëzimit dhe krime lufte gjatë periudhës 1998 -2000.

Së bashku me Thaçin, në Hagë janë tanimë edhe Kadri Veseli, ish- kreu i LDK, Jakup Krasniqi, ish kryetar i Kuvendit, Rexhep Selimi, kreu i grupit të deputetëve të VV-së dhe Sali Mustafa ish drejtues rajonal i UCK.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH