Aktualitet

Reagon Kurti: Jajmi na gëzon, por agresioni serb duhet të mbajë përgjegjësi

Shkruar nga Liberale
Reagon Kurti: Jajmi na gëzon, por agresioni serb duhet të mbajë

Kryeminsitri Albin Kurti ka konfirmuar për lirimin e 3 policëve kosovarë. Në një postim në Twitter, Kurti shkruan se pavarësisht se lajmi i gëzon, agresioni serb duhet të mbajë përgjegjësi.

"Konfirmojmë se 3 policët e rrëmbyer janë liruar. Edhe pse jemi të gëzuar që ata kthehen në familjet e tyre, ky rrëmbim konsiston në një shkelje të rëndë të të drejtave të njeriut dhe duhet qortuar. Agresioni serb duhet të mbajë përgjegjësi", shkruan Kurti.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH