Aktualitet

Rama: Mandati tretë do të mbyllet me tre aeroporte

Shkruar nga Liberale
Rama: Mandati tretë do të mbyllet me tre aeroporte

Gjatë fjalës së tij në Asamblenë Kombëtare të PS, tha se mandati i tretë do të mbyllet me tre aeroporte, përvec atij ekzistues.

Kryeministri premtoi se do te ndërtohet aeroporti i Kukësit. Po ashtu, sipas tij këtë javë do të nisë ndërtimi i aeroportit të Vlorës, teksa theksoi se u shty për shkka të koronavirusit. Ramë tha më tej, se do të ndërtohet edhe aeroporti i Sarandës, duke bërë kështu që në fund të mandatit të tret, Shqipëria do të ketë 3 aeroporte.

"Aeroportet që thoshin se ai i Kukësit s’ishte fantazi po unë ose do ti marr demokratët që më shajnë dhe do ti ul 120 demokratët me 25 prill në aeroport dhe do ju them shkoni tani votoni PD-në. Do të hapim aeroportin e Vlorës tashmë nuk jap më datë, pasi mund të na ikin datat dhe mund të na thonë vlonjatët se aeroporti do të hapet në Surrel, punët do të fillojnë vitin tjetër dhe më pas do të hapet gara për atë të Sarandës dhe mandati i tretë do të mbyllet me tre aeroporte dhe ky që kemi i bie 4tha ndër të tjera Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH