Sport

PSG njofton zyrtarisht largimin e Messit, ja 3 zgjedhjet e mundshme për ‘pleshtin’

Shkruar nga Liberale
PSG njofton zyrtarisht largimin e Messit, ja 3 zgjedhjet e mundshme për

Zyrtarisht Lionel Messi nuk do të jetë më lojtar i Paris Saint German gjatë sezonit të ardhshëm. Lajmin tashmë e bëri me dije edhe vetë klubi francez dhe Messi nëpërmjet postimeve në rrjetet sociale.

Vetë trajneri i PSG, Gatlier e njoftoi largimin e ‘pleshtit’ teksa theksoi se ndihet i nderuar që ka stërvitur lojtarin më të mirë në histori të futbollit.

Tre destinacionet e mundshme për Messin janë Inter Miami, Barcelona dhe Al Hilal.

Katalanasit mund të kenë marrëveshje me Messin nëse arrijnë të reduktojnë rrogat e lojtarëve dhe të zgjidhin një pjesë të problemeve financiare.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH