Aktualitet

Pas qetësisë disaditore, sërish lëkundje tërmeti, ja epiqendra

Shkruar nga Liberale

Sërish vijojnë lëkundjet e tërmetit në vendin tonë. Sipas të dhënave që raporton qendra europiane e tërmetit dhe Instituti i Gjoeshkencës në Tiranë, këtë mesditë ka pasur lëkundje sizmike me magnitudë 3.4 ballë.

Epiqendra ka qenë në Shijak, 31 kilometra larg nga Tirana, në një thellësi prej 10 km. Lëkundja është ndjerë në orën 14:22 me kohën lokale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH