Aktualitet

Meta uron Kadarenë: Gjeniu i letrave që na bën krenar të gjithëve

Shkruar nga Liberale
Meta uron Kadarenë: Gjeniu i letrave që na bën krenar të

Presidenti Ilir Meta ka uruar shkrimtarin Ismail Kadare për 84-vjetorin etij. Në një postim në Facebook,

Meta shkruan se kjo është një datë e shënuar jo vtëm për Kadarenë dhe familjen e tij, por për gjithë kombin shqiptar.

"Gjeniu i letrave dhe i mendimit shqiptar, simboli i vokacionit tonë perëndimor, Ismail Kadare, kolosi krijues me përmasa botërore, që na bën krenar të gjithëve, feston sot 84-vjetorin e lindjes.

Në këtë datë të shënuar, jo vetëm për të dhe familjen e dashur Kadare, por për mbarë kombin shqiptar, i shpreh shkrimtarin tonë Ismail Kadare, urimet më të përzemërta, shëndet e jetë të gjatë dhe suksese të reja në krijimtarinë e tij të ndritur", shkruan Meta./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH