Aktualitet

Meta shuplakë të fortë edhe opozitës: E lanë Presidentin...

Shkruar nga Liberale
Meta shuplakë të fortë edhe opozitës: E lanë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta hedh akuza të forta edhe ndaj dy partive kryesore të opozitës, duke nënvizuar se me braktisjen e Parlamentit, ato e kanë lënë presidentin të ekspozuar përpara një bande.

“PD dhe LSI janë më shumë pranë qeverisë se sa Presidentit. Me ato akte e veprime qe kane bere deri tani, siç është dhe djegia e mandateve, e dëshmon këtë. PD dhe LSI i kane lënë rruge të hapur kapjes se institucioneve nga Rama. PD dhe LSI e kane lënë Presidentin e ekspozuar ndaj një bande.

Por unë do flas dhe me popullin dhe ta dinë mirë se unë nuk jam i vetëm. Unë kam popullin dhe do flas me ta. Një deklarate bëra në Pogradec dhe doli ne 1 mije media ndërkombëtare, ndaj e them që e dinë mirë ata kur flet Ilir Meta dhe i drejtohet popullit”, theksoi ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH