Aktualitet

Meta publikon foton e Ramës dhe Merkelit, ja çfarë shkruan

               Publikuar në : 13:37 - 27/01/20 liberale

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur fjalën  ekancelares gjermane Angela Merkel, të mbajtur në një konferencë me kryeministrin Rama.

teksa shpërndan një foto të tye, Meta shkruan se zbatimi i 9 kushteve të Bundestagut, është harta më e sigurt e rrugës europiane të Shqipërisë.

Përshëndes angazhimin e përsëritur të Kancelares Angela Merkel për çeljen e negociatave të anëtarësimit ndërmjet Shqipërisë dhe Bashkimit Europian. Zbatimi i 9 kushteve të Bundestagut me rezultate të prekshme dhe të qëndrueshme, janë harta më e sigurt e rrugës europiane të Shqipërisë!”, shkruan Meta./Gazeta Liberale

meta

Tags: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back