Sport

Tragjedi në futbollin amerikano-latin, arresti kardiak i merr jetën 24-vjeçarit

Shkruar nga Liberale

Tragjedi në futbollin amerikano-latin, arresti kardiak i merr jetën

Tragjedi për klubin e divizionit të parë në Bolivi, Real Santa Cruz. Futbollisti 24-vjeçar, Guillermo Denis Beltran humbi jetën pas një arresti kardiak në stërvitje me skuadrën.

Kolumbiani humbi ndjenjat dhe ra në tokë, teksa pavarësisht të gjithë përpjekjeve të stafit mjekësor, Beltran nuk ia doli dhe humbi jetën në klinikë.

Kapiteni i Santa Cruz shpjegon momentin e rëndë gjatë stërvitjes duke theksuar se Beltran deri në momentin kur humbi ndjenjat ishte duke u stërvitur normalisht.

Tragjedi në futbollin amerikano-latin, arresti kardiak i merr jetën

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH