Sport

Dhanë kontribut për kombëtaren, Sylvinho dhe ndihmësit e tij marrin pasaportë shqiptare si banorë të Lushnjës

Shkruar nga Liberale

Dhanë kontribut për kombëtaren, Sylvinho dhe ndihmësit e tij

Pasi mori muaj më parë pasaportën shqiptare, trajneri i kombëtares kuqezi dhe tre bashkëpuntorët e tij nga dita e sotme janë qytetarë të Lushnjes dhe Shqipërisë. Nën prezëncën e ministrit të brendshëm Taulant Balla dhe kryetares së Bashkisë, Lushnje, Eriselda Sefa, pasi lexoi formulën e betimit, Silvinjio dhe tre bashkëpunëtorët e tij firmosën aktin zyrtar.


Sylvinhon tashmë e pret një punë e madhe, ku do i duhet të bëjë gati skuadrën për Europianin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH