Arte

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho merr urdhrin ‘Kalorëse e Arteve’ nga shteti i Francës

Shkruar nga Liberale

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho merr urdhrin ‘Kalorëse e

Sopranoja shqiptare me famë ndërkombëtare, Ermonela Jaho dhe Roberto Scandiuzzi janë vlerësuar nga Ministria e Kulturës në Francë me urdhrin “Kalorëse dhe Kalorës të Arteve dhe Letrave”.

“Dy karriera të jashtëzakonshme, dy artistë të mëdhenj dhe dy njerëz të jashtëzakonshëm, karrierën e të cilëve e kemi ndjekur prej disa dekadash”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë që Jaho kthehet në Shqipëri me një koncert që do të mbahet më 4 gusht në Teatrin e Operas dhe Baletit.

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho merr urdhrin ‘Kalorëse e

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH