Globi

Lëkundje tërmeti në Turqi, ja epiqendra dhe magnituda

Shkruar nga Liberale
Lëkundje tërmeti në Turqi, ja epiqendra dhe magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë është rregjistruar në rrethin Yuksun të Kahramanmaras në orën 11:22.

Sipas informacionit në faqen e internetit të Presidencës për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej rreth 8.48 kilometra. Theksojmë që kjo është zona që u godit nga tërmeti i madh i marsit.

Ndërkohë, nuk raportohet ende për dëme njërëzore apo materiale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH