Aktualitet

Lëkundje të forta tërmeti në vend, zbulohet epiqendra dhe magnituda

Shkruar nga Liberale

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë sot në vendin tonë.

Sipas ESCM, epiqendra ka qenë në Ersekë, me magnitudë 4 të shkallës rihter dhe 2 km thellësi.

Deri më tani nuk raportohet për dëme, por bëhet me dije se lëkundjet janë ndjerë deri në Elbasan.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH