Mal i Zi

I vendosen pranga prokurorit special në Mal të Zi

Shkruar nga Liberale
I vendosen pranga prokurorit special në Mal të Zi

Prokurori Sasha Çagjenoviç u arrestua sot me urdhër të Prokurorisë Speciale të Shtetit në Mal të Zi.

Ai akuzohet “për krijimin e një organizate kriminale dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare“.

Sipas zëdhënësit të Prokurorisë, dyshohet se zoti Çagjenoviç“në periudhën nga mesi i vitit 2020 deri në vitin 2022 ka kryer veprën penale të krijimit të organizatës kriminale dhe disa vepra penale të keqpërdorimit të detyrës zyrtare”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH