Aktualitet

I mbuluar me gjak në kanal, detaje nga vrasja e të riut në Mirditë

Shkruar nga Liberale

Detaje të reja mësohen nga vrasja me armë zjarri e Eri Zefit, këtë pasdite në “Zall Xhuxhë” të Mirditës. Sipas raportimeve, 34-vjeçari është gjetur në një kanal kullimi nga kalimtarë të rastit i mbuluar me gjak. Dyshohet se hakmarrja ka çuar në ekzekutimin e të riut, e më pas duke e hedhur në kanal për të fshehur gjurmët e vrasjes.

Grupi Hetimor dhe Policia ndodhen në vendngjarje për të zbardhur rrethanat dhe shkaqet që çuan në krimin makabër. Unifromat Blu dhe forcat speciale po bëjnë krehjen e zonës me qëllim kapjen dhe ndalimin e autorit ende të paidentifikuar.

 

***

Dyshimet për hakmarrje?!

Viktima e vrasjes në Mirditë, Eri Zefi është vëllai i Ndue Zefit. Zefi vrau mëngjesin e 24 shkurtit në qytetin e Durrësit, fqinjin e tij, Martin Ndreca, pasi ky i fundit i kishte ofenduar njerëzit e familjes.

Ndreca u qëllua me 5 plumba nga Ndue Zefi duke mbetur i vdekur në vend, pas një konflikti që patën në lokal, siç tregohet dhe vetë në dëshminë e Zefit. Ky i fundit u vetëdorëzua në Policinë e Shkodrës mëngjesin e 26 shkurtit ku pranoi edhe autorësinë e krimit.

Mirditë /Informacion paraprak

Në fshatin Zall Xhuxhë në Fan - Mirditë, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi E.Z. 34 vjeç, banues në Kurbin.

Grupi hetimor në vendngjarje vazhdon hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Nga forcat policore të Komisariatit të Policisë Mirditë në mbështetje edhe nga forcat policore të Drejtorisë, po bëhet krehja e zones me qëllim kapjen e autorit.

 

LEXO EDHE: 

https://gazetamapo.al/34-vjecari-vritet-me-arme-zjarri-ne-mirdite-emri/

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH