Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Në prag të kufizimit të udhëtimeve

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Në prag të kufizimit të udhëtimeve

Rritja e numrit të infektimeve ditore, rrezikon që Shqipëria të dalë nga lista e vendeve të sigurta të BE-së, tre muaj pas heqjeve të kufizimeve të udhëtimeve në këto vende.

Kjo çështje do të diskutohet sot mes ambasadorëve të vendeve të unionit, ndërsa rrezikon edhe Serbia. Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi dolën nga kjo listë më 30 gusht.

Ky vendim mund të rikthejë lëvizjen vetëm për arsye thelbësore.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH