Aktualitet

Foto/ Metën, Ramën e Ruçin i bëjnë bashkë homazhet e 5 Majit

Shkruar nga Liberale
Foto/ Metën, Ramën e Ruçin i bëjnë bashkë

Presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi janë bërë bashkë sot më 5 maj në Ditën e Dëshmorëve të Atdheut.

Të tre kanë nderuar së bashku dëshmorët e atdheut, duke vendosur kurora me lule në memorialin “Nënë Shqipëri” në Varrezat e Dëshmorëve.

Këtë herë nderimi i dëshmorëve u bë në një ceremoni më të thjeshtë për shkak të situatës së pazakontë të koronavirusit e cila ka mbërthyer jo vetëm Shqipërinë, por gjithë botën. /Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1139204,1139205,1139206"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH