Globi

FBI kontrollon shtëpinë e Joe Biden në Delaware

Shkruar nga Liberale
FBI kontrollon shtëpinë e Joe Biden në Delaware

FBI po kontrollon shtëpinë e presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara, thotë avokati i tij.

Në një deklaratë, avokati i Biden u shpreh se kërkimi ishte “planifikuar” me “mbështetjen e plotë” të presidentit.

FBI nuk ka komentuar mbi kërkimin. Duke qenë se kërkimi ishte konsensual, nuk u kërkua asnjë urdhër bastisjeje.

Avokati i zotit Biden, Bob Bauer, tha se kontrolli u krye “pa njoftim paraprak publik” në interes të “sigurisë operacionale dhe integritetit”.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH