Aktualitet

Familjarët e Kurtit u mbyllin derën politikanëve (dhe kamerave)

Shkruar nga Liberale
Familjarët e Kurtit u mbyllin derën politikanëve (dhe kamerave)

Pasi u shoqërua nga efektivët në komisariat,  Policia tha se 32-vjeçari u ndje keq dhe u dërgua në spital ku edhe humbi jetën, ndërsa në deklaratën e Traumës thuhet se Kurti mbërriti në spital i vdekur.

Ndërkohë nga ana tjetër duket se familjarët i kanë mbyllur derën politikës.

Mësohet se të afërmit e Kurtit kanë kërkuar që vdekja e të riut të mos përdoret politikisht.

Familjarët janë shprehur se politikanët të shkojnë si qytetarë të thjesht pa regji e kamera me vete.

Përveç politikanëve, edhe mediave u është ndaluar të filmojnë homazhet për të ndjerin Kurti.

Prokuroria e Tiranës dhe Agjencia e Mbikëqyrjes Policore pak më parë kanë dhënë një deklaratë zyrtare në lidhje me vdekjen e 32-vjeçarit.

Nga autopsia e kryer në Institutin e Mjekësisë Ligjore, rezultoi se në stomakun e viktimës është gjetur një qese plastike e çarë me ngjyrë të bardhë me përmasa 5×5 cm, e dyshuar si ambalazh i lëndës narkotike, e cila i është nënshtruar ekzaminimit në Institutin e Policisë Shkencore.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH