Showbiz

Emrat që britanikët i cilësojnë si ‘jashtë mode’

Shkruar nga Liberale
Emrat që britanikët i cilësojnë si ‘jashtë

Emrat sa vijnë dhe dalin nga moda. Olive, që dikur shihej si emër i vjetër në Britani, tani është sërish në trend.

Sophie Kihm, eksperte e emrave në Nameberry, thotë se me siguri nuk do të shihni që emrat e sotëm, jo dhe aq të këndshëm, të kthehen në jetën tuaj pas disa vitesh duke u paraqitur shumë trendy.

Këta janë emrat për djem dhe për vajza që cilësohen si ‘drejt zhdukjes’.

Për vajzat:

Stefani – Një zgjedhje e njohur midis Millennials dhe Gen X, Stefani është vendosur në territorin e ’emra gjyshesh’, duke e bërë atë një zgjedhje të vjetër për foshnjat sot.

Helena – Ashtu si Stephanie, Helena është përdorur zakonisht për brezat e vjetër, por ka filluar të ndihet si shumë i vetër.

Ashli – Për shumë ky mund të tingëllojë si emër trendi, por në fakt është cilësuar si një emër vjetër.

Djemtë:

Klei – Klei është tepër i përdorur, por së fundmi po cilësohet si emër në zhdukje.

Stiven – Stiven ka humbur terren gjatë dy gjeneratave të fundit.

Toni – Po konsiderohet si ‘jashtë mode’.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH