Aktualitet

Emrat/ "Ofenduan Lindita Nikollën", PS kërkon 10 ditë përjashtim për 8 deputetë demokratë

Shkruar nga Liberale
Emrat/ "Ofenduan Lindita Nikollën", PS kërkon 10 ditë

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin me dhjetë ditë për 8 deputetë demokratë. Sipas PS-së, duket të përjashtohen: Luçiano Boçi, Albana Vokshi, Ervin Salianji, Ina Zhupa, Luan Baçi, Tritan Shehu, Gazmend Bardhi dhe Bledion Nallbati.

Sipas kërkesës së depozituar në Kryesisë e Kuvendit, këta deputetë ofenduan kryeparlamentaren Lindita Nikolla. Kanë qenë 7 deputetët socialistë ata që kanë firmosur kërkesën, të cilën e kanë depozituar në Kryesi.

[gallery columns="1" size="full" ids="1326215,1326216,1326217"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH