Aktualitet

COVID-19 nuk po "shterret", shënohen dy humbje jete dhe 947 të infektuar

Shkruar nga Liberale
COVID-19 nuk po "shterret", shënohen dy humbje jete dhe 947

Nga bilanci i COVID-19 janë shënuar rreth 947 të infektuar si dhe dy kanë humbur jetën.

Aktualisht, bëhet e ditur se janë 4,777 qytetarë aktivë me Covid-19 në gjithë vendin. Kurse, në spitalin COVID-3 po marrin trajtim 26 pacientë. Sa i përket rasteve fatale, nuk mundën t’i mbijetonin virusit një qytetar nga Lezha 52 vjeç, një qytetar nga Berati 74 vjeç.

Janë shëruar 403 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 276,473 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (6 Korrik 2022)

Raste të reja ditore 947

Të shëruar në 24 orë 403

Të shtruar në spitale 26

Humbje jete në 24 orë 2

Testime ditore 2103

Testime totale 1,858,859

Raste pozitive 284,758

Raste të shëruara 276,473

Raste Aktive 4,777

Humbje jete 3,508

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 3,027

Fier 379

Durrës 279

Vlorë 252

Shkodër 250

Berat 134

Lezhë 129

Gjirokastër 119

Elbasan 104

Korçë 58

Dibër 34

Kukës 12

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH