Bota

Sekuestrohet 45 kg kokainë, arrestohet shqiptari në Greqi

Shkruar nga Liberale

 

Sekuestrohet 45 kg kokainë, arrestohet shqiptari në Greqi

45 kg kokainë e pastër, 1 kallashnikov, 1 pistoletë dhe 146 fishekë janë sekuestruar prej departamentit të anti drogës greke në një banesë në Koropi të Athinës.

Sipas policisë,lënda narkotike tregtohej prej një 45 vjeçari shqiptar. Ai u arrestua pas informacioneve që policia greke kishte në rrugë operative.

Në pranga ka rënë 45-vjeçari shqiptar Vaska Qirjako Leka i datëlindjes 1979.

Policia thotë se po heton për gjetjen e bashkëpunëtorëve të tjerë të 45 vjeçarit Vaska Leka.

 

Poll
SHQIPENGLISH