Bota

Putin: Shkencëtarët rusë janë pranë krijimit të vaksinës kundër kancerit

Shkruar nga Liberale

Putin: Shkencëtarët rusë janë pranë krijimit të

Presidenti Vladimir Putin dha një lajm shumë sensacional këtë të mërkurë kur tha se shkencëtarët rusë janë pranë krijimit të vaksinës kundër kancerit e cila së shpejti mund të jetë e disponueshme për pacientët.

Presidenti rus shtoi se shkencëtarët janë shumë afër krijimit të të ashtuquajturave vaksina kundër kancerit dhe ilaçe imunomoduluese që i përkasin një brezi të ri medikamentesh.

"Shpresoj se së shpejti ato do të përdoren në mënyrë efektive si metoda të terapisë individuale," shtoi ai, duke folur në një forum në Moskë mbi teknologjitë e ardhshme.

 

Poll
SHQIPENGLISH