Mal i Zi

Tërmet i fortë godet Malin e Zi (Madhësia dhe epiqendra )

Shkruar nga Liberale
Tërmet i fortë godet Malin e Zi (Madhësia dhe epiqendra )

Mali i Zi është tronditur nga tërmeti mbrëmjen e sotme. Sipas të dhënave sizmiolgjike, tërmeti ka rënë në një thellësi 9 kilometër nën tokë.

Epiqendra ka qenë 26 kilometra larg Nikshqit.

Nga lëkundjet sizmike nuk ka raportime për persona të lënduar apo për dëme materiale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH