Kosova

Vuçiç takon të dërguarin e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, çfarë biseduan

Shkruar nga Liberale

Vuçiç takon të dërguarin e Gjermanisë për

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka takuar sot të dërguarin special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Saracin. Vuçiç shprehet se kanë biseduar për situatën në Kosovë dhe Serbi, dhe për integrimin e Serbisë në BE.

“Zhvilluam një takim të mirë me Manuel Saracin. Diskutuam për një gamë të gjerë temash nga marrëdhëniet rajonale dhe ndërkombëtare deri te takimet e ardhshme në Bruksel si edhe zhvillimi i situatës në Kosovë”, ka thënë presidenti serb.

Po ashtu Vuçiç nënvizoi se gjatë këtij takimi kanë biseduar edhe për të thelluar me tej bashkëpunimet mes Serbisë dhe Gjermanisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH