Globi

SHOKUESE/ Hodhi dy fëmijët nga kati i 15-të, ekzekutohet babai "monstër" dhe partnerja e tij e re

Shkruar nga Liberale

SHOKUESE/ Hodhi dy fëmijët nga kati i 15-të, ekzekutohet babai

Një baba dhe partnerja e tij e re, të cilët organizuan vrasjen e dy fëmijëve të vegjël të burrit duke i hedhur nga dritarja e katit të 15-të, u ekzekutuan sot në Kinë.

Drama, e cila shkaktoi zemërim në vend, ndodhi në nëntor 2020 në një ndërtesë apartamentesh në qytetin e madh të Chongqing (në jugperëndim).

Sipas medieve të huaja, babai, Zhang Bo, shpjegoi se ai vrau djalin e tij njëvjeçar dhe vajzën dyvjeçare në 2020 nga martesa e tij e parë, për të kënaqur partneren e tij të re, Ye Chengchen, në mënyrë që të mund të martohej me të. 

Kjo pasi sipas tij familja e saj nuk do ta pranonte të martohej me një burrë që kishte fëmijë.

“Në mëngjesin e 31 janarit 2024, Gjykata e Ndërmjetme Popullore Nr. 5 e Chongqing ndoqi urdhrin e lëshuar nga Gjykata e Lartë Popullore dhe ekzekutoi Zhang Bo dhe Ye Chengchen”, tha gjykata në një deklaratë sot.

Çifti u dënua me vdekje në shkallë të parë, ndërsa vitin e kaluar gjykata e Apelit vendosi të njëjtin dënim. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH