Bota

Çfarë ndodhi? Bardella kundër dërgimit të trupave franceze në Ukrainë

Shkruar nga Liberale

Çfarë ndodhi? Bardella kundër dërgimit të trupave

Lideri i partisë së ekstremit të djathtë së Tubimit Kombëtar, Jordan Bardella doli kundër dërgimit të trupave franceze në Ukrainë dhe raketave me rreze të gjatë veprimi në Kiev.

Ai, megjithatë, favorizoi qëndrimin që Franca duhet të vazhdojë të dërgojë municione në Ukrainë.

“Ndryshe nga presidenti Emmanuel Macron, unë jam kundër dërgimit të trupave franceze në Ukrainë,” tha ai.

Bardella përjashtoi gjithashtu dërgimin e raketave me rreze të gjatë që mund të godasin tokën ruse.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH