Globi

Aksident në Turqi/ Kamioni përplas një autobus me pasagjerë, vdesin 4 persona, plagosen 29 të tjerë

Shkruar nga Liberale

 

Aksident në Turqi/ Kamioni përplas një autobus me pasagjerë,

Një aksident tragjik ka ndodhur në autostradën Malatya-Kayseri në Turqi, mëngjesin e kësaj të marte.

Një autobus pasagjerësh është përplasur nga një kamion. Për pasojë 4 persona kanë humbur jetën dhe 29 të tjerë raportohet se janë plagosur.

Sipas CNN Turk, autobusi është goditur nga pas nga një kamion që po udhëtonte në të njëjtin drejtim, duke bërë që ai të përmbyset.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH