Aktualitet

Bilanci i Covid/ 5 humbje jete dhe 508 të infektuar në vendin tonë

Shkruar nga Liberale
Bilanci i Covid/ 5 humbje jete dhe 508 të infektuar në vendin

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat në lidhje me koronavirusin në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3074 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 508 qytetarë.

Janë 6,682 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 161 pacientë, nga të cilët 20 janë në gjendje më të rënduar. Po ashtu, në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar betejën me COVID-19, 5 qytetarë: 4 qytetarë nga Tirana 60- 78 vjeç dhe 1 qytetar nga Delvina 75 vjeç.

Janë shëruar 693 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 166,702 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (13 Tetor 2021)

Raste të reja ditore 508

Të shëruar në 24 orë 693

Të shtruar në spitale 161

Humbje jete në 24 orë 5

Testime ditore 3074

Testime totale 1,246,320

Raste pozitive 176,172

Raste të shëruara 166,702

Raste Aktive 6,682

Humbje jete 2,788

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 3043

Durrës 810

Fier 644

Shkodër 528

Vlorë 287

Elbasan 291

Lezhë 237

Berat 222

Gjirokastër 203

Kukës 154

Korçë 146

Dibër 117

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH