Aktualitet

Kremtohet sot Krishtlindja në Katedralen e Shën Palit në Tiranë

Shkruar nga Liberale
Kremtohet sot Krishtlindja në Katedralen e Shën Palit në

Besimtarët e krishterë kremtojnë festën e krishtlindjeve, në të gjithë botën, si një nga ditët më të shenja në kalendarin e besimit të krishterë.

Në Tiranë mesha e “Vigjiljes së Krishtit’ u mbajt në Katedralen e Shën Palit.

Mesha nisi në orën orën 23:00,  vijoi deri në mesnatë, si dhe u ndoq edje nga besimtarë të shumtë.

Rrugët dhe sheshet e kryeqyteteve nëpër botë janë ndriçuar për sezonin e Krishtlindjes, me drita vezulluese, duke u dhuruar një atmosferë të veçantë për fundvit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH