Globi

Zelensky: Ukraina do ta bëjë NATO-n më të fortë

Shkruar nga Liberale
Zelensky: Ukraina do ta bëjë NATO-n më të fortë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky i është drejtuar një turme të madhe në Vilnius të Lituanisë, teksa mbahet samiti i NATO-s.

Zelensky u shpreh se anëtarësimi i Ukrainës do e bëjë NATO-n më të fortë, por edhe anasjelltas, shkruan Sky News.

“NATO do ta bëjë Ukrainën më të sigurt dhe Ukraina do ta bëjë NATO-n më të fortë”, ishin fjalët e Zelenskyt.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH